SolidWorks Modelim y ekseninde 360 dereceden fazla dönmüyor ne yapmalıyım ? (Cevabıyla birlikte )

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et İptal

Merhaba Arkadaşlar,

Solidworkste farkında olmadan bir ayar değişikliği yapmışım. Çok kişiye sormama rağmen çözümünü bulamamıştım.

Sorun;

Modeli Mouseun tekerleğine basılı tutarak çevirirken 360 derecede takılıyor daha dönmüyordu. İsteğim özgür bir şekilde döndürebilmekti. Fakat Klavyeden yön tuşlarıyla bu işlemi yapabiliyordum.

Sebep;

Videoda da görüleceği gibi tabi benim sonradan gördüğüm mouse imleci çevirme esnasında döndürme imlecinden ziyade ortasına dikine bir çizgi ile birlikte görülüyor. “Sahne Zemini Çerçevesinde Döndür” seçeneğinin aktif olmasından kaynaklanıyor.
Bu seçeneği çözüm kısmında nasıl pasif edebileceğimizi yazıyorum.
Çözüm;

Alttaki fotoğrata “Görünüm” menüsünde “Değiştir ” alt menüsünün içinde bulunan seçenekler var.  Farkında olmadan yaptığım değişiklik bu menüde “Sahne Zemini Çerçevesinde Döndür” seçeneğini aktif etmiş olmammış. Bu seçeneği pasif edince aslında bir hata olmadığını sadece seçenek değişikliğinden dolayı böyle birşey yaşadığımı fark ettim. Başka benim gibi bu sorunu yaşayan olursa diye sizlerle de paylaşıyorum. Vesselam..

görünüm

Devam Ediyor 0
3D Yazılımlar 2 Cevap 547 görüntüleme 1

Yazar Hakkında

Şu sıralar insan ve kainat araştırmalarında... Hayat'ın kaynağını merak ediyor...

Cevaplar ( 2 )

 1. Melih
  0
  4 Nisan 2017 at 08:44

  Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et İptal
  Allah senden razı olsun ya az daha fareyi fırlatacaktım :) Teknik resimde yazıyı döndürmeye çalışırken bu butonu açmışım sonra unutmuşum kapamayı ondan dönmüyormuş.

Cevap bırak

Gözat

Huzurlu musun? ( Evet )

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>